Jyväskylän yliopisto Tietojenkäsittelytieteiden laitos
 

Henkilökunta


LUOKITELTUNA    |    AAKKOSJÄRJESTYKSESSÄ    |    LINJOITTAIN


  NIMI HUONE PUHELIN SÄHKÖPOSTI
# # #
Koskinen Minna AgoraC 525.4 +358 14 260 3035 miko@cs.jyu.fi
Laitoksen johtaja, lehtori, KTT
 
Sakkinen Markku AgoraC 532.2 +358 14 260 3047 sakkinen@cs.jyu.fi
Laitoksen varajohtaja, professori, FT
 

Professorit

Heikkilä Jukka AgoraC 535.2 +358 14 260 3240 jups@cc.jyu.fi
Professori, dekaani, KTT
 
Lyytinen Kalle +1-216 368 5353 kalle@cs.jyu.fi
Professori, KTT , vv.
 
Pekkola Samuli AgoraC 526.3 +358 14 260 3040 samuli@cc.jyu.fi
Professori, FT
 
Puuronen Seppo AgoraC 522.2 +358 14 260 3028 sepi@cs.jyu.fi
Professori, KTT
 
Robinson Mike +358 14 260 3046 mike@cs.jyu.fi
Professori, Ph.D , vv.
 
Saariluoma Pertti AgoraC 516.2 +358 14 260 3095 psa@cc.jyu.fi
Professori VTT
 
Salminen Airi AgoraC 517.3 +358 14 260 3031 airi@cs.jyu.fi
Professori, FT
 
Savolainen Vesa 050-5649026 vesa@cs.jyu.fi
Emeritusprofessori, FT
 
Tyrväinen Pasi AgoraC 515.3 +358 14 260 3093 pasi.tyrvainen@jyu.fi
Professori, TkT
 
Veijalainen Jari AgoraD 515.4 +358 14 260 3021 jari.veijalainen@titu.jyu.fi
Professori, Dr.-Ing , vv.
 

Yliassistentit

Frank Lauri AgoraC 533.3 +358 14 260 3045 frank@cc.jyu.fi
Yliassistentti, KTT
 
Heikkilä Marikka AgoraC 514.4 +358 14 260 3159 marikka.heikkila@jyu.fi
Yliassistentti, KTL
 
Helfenstein Sacha AgoraC 517.2 +358 14 260 3057 sh@cc.jyu.fi
Yliassistentti, FL
 
Koskinen Jussi AgoraC 523.2 +358 14 260 3034 jussi.koskinen@titu.jyu.fi
Yliassistentti, KTT
 
Kyppö Jorma AgoraC 522.3 +358 14 260 3020 jorma@cs.jyu.fi
Yliassistentti, KTL
 

Lehtorit

Hirvonen Pertti AgoraC 523.3 +358 14 260 3014 hirvonen@cs.jyu.fi
Lehtori, FL
 
Honkaranta Anne AgoraC 514.3 +358 14 260 3041 anne.honkaranta@it.jyu.fi
Lehtori, KTT
 
Jäkälä Mikko AgoraC 513.4 +358 14 260 3094 mikko@cc.jyu.fi
Lehtori, FM, KM
 
Kollanus Sami AgoraC 515.2 +358 14 260 4633 sami.kollanus@jyu.fi
Lehtori, KTL
 
Käkölä Timo AgoraC 532.3 050-5234165 timokk@cc.jyu.fi
Lehtori, FT
 
Leppänen Mauri AgoraC 531.3 +358 14 260 3013 mauri@cs.jyu.fi
Lehtori, KTL
 
Maaranen Petri AgoraC 516.3 +358 14 260 3015 maaranen@cc.jyu.fi
Lehtori, KTL
 
Makkonen Pekka AgoraC 523.4 +358 14 260 3090 pmakkone@cc.jyu.fi
Lehtori, KTM Vastaanotot-Consultation hours
 
Moilanen Panu AgoraC 534.2 +358 14 260 2792 pjmoilan@cs.jyu.fi
Lehtori, KTL
 
Nahar Nazmun AgoraC 533.4 +358 14 260 3247 naznaha@cc.jyu.fi
Lehtori, FT
 
Tourunen Eero AgoraC 512.2 +358 14 260 3029 eero@cs.jyu.fi
Lehtori, FK
 
Yalaho Anicet AgoraC 533.2 +358 14 260 4625 ayalaho@cc.jyu.fi
Lehtori, KTM
 

Assistentit

Jauhiainen Eliisa AgoraC 517.1 +358 14 260 3246 raelurja@cc.jyu.fi
Assistentti, FM
 
Liimatainen Katja AgoraC 513.3 +358 14 260 3064 katjalii@cc.jyu.fi
Assistentti, KTM
 
Pirhonen Maritta AgoraC 519.3 +358 14 260 3012 maritta.pirhonen@jyu.fi
Assistentti, KTM
 
Seppänen Ville AgoraC 531.2 +358 14 260 4619 rissepp@st.jyu.fi
Assistentti, KTM
 
Tourunen Irja AgoraC 513.2 +358 14 260 4616 iitourun@cc.jyu.fi
Assistentti, FK
 
Wideroos Kimmo AgoraC 514.1 +358 14 260 3624 wikikr@cc.jyu.fi
Assistentti, FM
 

Yliopiston opettajat

Suunnittelijat ja tutkijat

Halttunen Veikko AgoraC 518.3 +358 14 260 3258 veikko.halttunen@titu.jyu.fi
Erikoistutkija, KTL
 
Kujala Tuomo AgoraC 411.3 +358 14 260 4660 tuokuja@cc.jyu.fi
Tutkija
 
Lehtinen Antti AgoraC 518.2 +358 14 260 3099 antleht@cc.jyu.fi
Projektipäällikkö, KTM
 
Nurmeksela Reija AgoraC 518.2 +358 14 260 3623 rekorhon@cc.jyu.fi
Tutkija, KTM
 
Palomäki Henni AgoraC 514.2 +358 14 260 3030 hepapalo@cc.jyu.fi
Tutkija, KM
 
Pirhonen Antti +358 14 260 3025 pianta@cc.jyu.fi
Erikoistutkija, KT
 
Pirinen Anne AgoraC 511.5 +358 14 260 3664 apirine@cc.jyu.fi
Suunnittelija, KTM
 
Sundbäck Harri AgoraC 521.5 +358 14 260 3016 harsund@cc.jyu.fi
Suunnittelija, KTM
 
Virtanen Maiju AgoraC 519.4 +358 14 260 4610 maiju@cc.jyu.fi
Tutkija, KTM
 

Tutkijakoulutettavat

Tutkimusapulaiset

Jokisuu Elina AgoraC 516.1 +358 14 260 2851 eijokisu@jyu.fi
Tutkimusapulainen
 
Silvennoinen Minna AgoraC 523.1 +358 14 260 3671 mhsilven@jyu.fi
Tutkimusapulainen, KM
 

Hallintohenkilöstö

Haavisto Joni AgoraC 533.1 +358 14 260 2540 jojuhaav@cc.jyu.fi
Siviilipalvelusmies Ylioppilas
 
Hakala Lea AgoraC 526.2 +358 14 260 3060 lhaka@cs.jyu.fi
Osastosihteeri, Tradenomi
 
Hokkanen Henri AgoraC 533.1 +358 14 260 3268 sihokkan@cc.jyu.fi
Harjoittelija, fil. yo
 
Laine Essi essi@cs.jyu.fi
Osastosihteeri, Tradenomi , vv.
 
Rahikainen Jari AgoraC 524.3 +358 14 260 3042 jarahika@it.jyu.fi
Osastosihteeri, yo-merk.
 
Rajala Anja AgoraC 524.2 +358 14 260 3260 rajala@cc.jyu.fi
Osastosihteeri, yo-merk.
 
Tammi Tapio AgoraC 525.3 +358 14 260 3024 tatami@cc.jyu.fi
Amanuenssi, YTM
 

ATK-tuki

Kääriäinen Jouko AgoraC 519.2 +358 14 260 3069 jouko@cs.jyu.fi
Laboratorioinsinööri
 
Lepistö Jari AgoraC 521.4 +358 14 260 3065 jslepist@cs.jyu.fi
Atk-suunnittelija
 
Olkinuora Petteri AgoraC 426.4 +358 14 260 4609 topeolki@cc.jyu.fi
Siviilipalvelusmies, fil. yo
 

Infwest.it - jatkokoulutusohjelma

Hyvärinen Tuuli AgoraC 511.4 +358 14 260 3052 tuuli@cc.jyu.fi
Suunnittelija, KTM
 
Iivari Juhani 040-5013492 juhani.iivari@oulu.fi
Tieteellinen johtaja, FT
 
Knuuttila Juha AgoraC 511.2 +358 14 260 3248 knuuttil@cs.jyu.fi
Erikoissuunnittelija, KTL
 

Dosentit

Ahonen Jarmo jarmo.ahonen@uku.fi
Dosentti
 
Damsgaard Jan damse@cs.auc.dk
Dosentti
 
Isomäki Hannakaisa hisomaki@ulapland.com
Dosentti
 
Järvenpää Sirkka-Liisa
Dosentti
 
Karsten Eija eija.karsten@utu.fi
Dosentti
 
Kautto-Koivula Kaisa kaisa.kautto-koivula@nokia.com
Dosentti
 
Newman Michael mike.newman@man.ac.uk
Dosentti
 
Ngwenyama Ojelanki ojelanki@isy.vcu.edu
Dosentti
 
Nurminen Markku nurminen@cs.utu.fi
Dosentti
 
Oinas-Kukkonen Harri harri.oinas-kukkonen@oulu.fi
Dosentti
 
Paakki Jukka paakki@cs.helsinki.fi
Dosentti
 
Porra Jaana jaana@uh.edu
Dosentti
 
Tolvanen Juha-Pekka jpt@metacase.com
Dosentti
 
Tsalgatidou Aphrodite atsalga@di.uoa.gr
Dosentti
 
Virrantaus Kirsi-Kanerva
Dosentti
 

Muut

Ojala Arto AgoraC 534.1 +358 14 260 4622 arojala@cc.jyu.fi
Projektipäällikkö, KTM
 
Parkkonen Tiina AgoraC 517.1 +358 14 260 2599 tijopark@cc.jyu.fi
Harjoittelija
 
  Henkilökuntaa

Päivitetty 27.01.2006

Palautetta ylläpitäjälle